Good User Reputation for melamine meal tray to Monaco Manufacturers
Good User Reputation for melamine meal tray to Monaco Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 11.5inch Melamine Meal Tray |
| Item No. | TR079 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 29 cm |
| Width | 22 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.8 |
| Shipping Weight (kg) | 8.8 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
With our excellent management, strong technical capability and strict quality control system, we continue to provide our clients with reliable quality, reasonable prices and excellent services. We aim at becoming one of your most reliable partners and earning your satisfaction for Good User Reputation for melamine meal tray to Monaco Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Niger , Madrid , Karachi , All styles appear on our website are for customizing. We meet up to personal requirements with all products of your very own styles. Our concept is to help presenting the confidence of each buyers with the offering of our most sincere service, and the right product.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
A good manufacturers, we have cooperated twice, good quality and good service attitude.











