Wholesale Price melamine two tone ashtray for Dominica Manufacturer
Wholesale Price melamine two tone ashtray for Dominica Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 12.9 cm |
| Width | 12.9 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
Our pursuit and enterprise aim would be to "Always fulfill our buyer requirements". We carry on to acquire and layout excellent quality items for the two our old and new clients and realize a win-win prospect for our shoppers in addition as us for Wholesale Price melamine two tone ashtray for Dominica Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Norway , Swansea , Colombia , So We also continuously function. we, focuse on high quality, and are conscious of the importance of environmental protection, most of the merchandise are pollution-free, environmentally friendly solutions, reuse on the solution. We've Updated our catalog, which introduces our organization. n detail and covers the primary products we provide at present, You may also visit our web-site, which involves our most recent product line. We look forward to reactivating our company connection.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.lockergnome.com/pirillo-picks/2016/02/17/make-every-meal-awesome-with-zak Zak Designs has a variety of Star Wars dinnerware designs in ceramic, glass, melamine and BPA-free plastic. They sent me this epic set of their newest collection, including bowls, plates and mugs. They have designs with so many characters, including Darth Vader, Yoda, Stormtroopers, R2-D2, C-3PO, Luke Skywalker, Leia and Han Solo, Chewbacca, Boba Fett and Obi-Wan Kenobi. I really love the Star Wars movie quotes they include on their dinnerware pieces. Check out some more of their designs in this LockerGnome blog post: http://www.lockergnome.com/pirillo-picks/2016/02/17/make-every-meal-awesome-with-zak
See Chris Live Every Weekday ► http://ChrisPirillo.com/
LIVE Chat Room & Gaming ► http://twitch.tv/chrispirillo
Subscribe to Chris Pirillo! ► http://bit.ly/SubChrisPirillo
Is your daughter’s name Jedi? ► http://go.tagjag.com/jedipirillo
What is your vlog camera? ► http://go.tagjag.com/hdhat
Where’s the logo on your computer? ► http://go.tagjag.com/applelogo
FOLLOW ME EVERYWHERE
Official site: http://ChrisPirillo.com/
IG: https://instagram.com/ChrisPirillo
Twitter: https://twitter.com/ChrisPirillo
FB: https://www.facebook.com/chrispirillo
Tumblr: http://chrispirillo.tumblr.com/
Twitch: http://twitch.tv/chrispirillo
Periscope: http://periscope.tv/chrispirillo
Podcast: https://soundcloud.com/chris-pirillo
Blog: http://pirillo.com/
More Blog: http://chris.pirillo.com/
Even More Blog: http://www.lockergnome.com/
Giveaways & Deals: http://deals.lockergnome.com/
Here’s how we get FREE Gift Cards on iOS & Android:
http://go.tagjag.com/freepoints
http://go.tagjag.com/freeapps
Music Tracks in our videos Created for FREE on JukeDeck http://go.tagjag.com/jukedeck
Chris & Diana Pirillo
1420 NW Gilman Blvd #2543
Issaquah, WA 98027
Website login karey :www. skengineers.info www.skindustries.info
CUSTOMER CARE 08081308899,09319414137, 09058844721 09319933241, 09456624895
Low Price Machinery For Sale Thermocol Dona-Plate Machine, Disposable Glass Machines, Paper Dona-Plate Machines, Paper Cup Machines, Food Processing Machines, Plastic Product Making Machine, Textile Machineries, Different Pouch Packaging Machines, Mineral Water, Note Book Making Machine, Melamine Crockery Machine, Interlocking Machine, Candle Machine, Bakery Machines 2000 Machines Etc.…@34,999/Onwards
0% Finance
Free Training/Marketing Agreements & up to 25% off
Apna Full Name-Address, Email.id Sms Kre.
S K ENGINEERS
102 GARDEN CITY
OPP PAWAN VIHAR,
UNIVERCITY ROAD
BAREILLY UP
http://www.smallscaleindustries.in
https://www.youtube.com/user/skengineersbly
http://skengineersmachine.tradeindia.com
https://www.facebook.com/skengineersbly
The product manager is a very hot and professional person, we have a pleasant conversation, and finally we reached a consensus agreement.









