12 Years Manufacturer Melamine toothbrush holder for Costa rica Manufacturer
12 Years Manufacturer Melamine toothbrush holder for Costa rica Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine toothbrush holder |
| Item No. | CP012 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 100pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 11 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Benefits of Melamine Dinnerware
Assume full duty to satisfy all demands of our clients; reach steady advancements by marketing the development of our purchasers; grow to be the final permanent cooperative partner of clientele and maximize the interests of customers for 12 Years Manufacturer Melamine toothbrush holder for Costa rica Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Philippines , Holland , Bangalore , If any product meed your demand, please feel free to contact us. We're sure your any inquiry or requirement will get prompt attention, high-quality products, preferential prices and cheap freight. Sincerely welcome friends all over the world to call or come to visit, to discuss cooperation for a better future!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
That was easily way to modeling a plate in 3ds Max. I hope this tutorial is useful for all of you guys
And please keep staying for my next video tutorials. Don’t forget to subscribe my channel. Thanks..
“Take the Lead ” Music by Kevin MacLeod. Available under the Creative Commons Attribution 3.0 Unported license. Download link:
https://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100695
If you have any questions, please give your comment below or you can also PM me on :
- My Facebook : https://www.facebook.com/wira.penggilapb
- My Instagram : https://www.instagram.com/wiradwis/
The factory technical staff gave us a lot of good advice in the cooperation process, this is very good, we are very grateful.










