Good Quality for Melamine serving tray Wholesale to Bulgaria
Good Quality for Melamine serving tray Wholesale to Bulgaria Detail:
| Specification | |
| Item Name | 20inch Melamine Rectangle Tray with Handle |
| Item No. | TR078 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,6pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 50.5 cm |
| Width | 37.5 cm |
| Height | 4.9 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6 |
| Shipping Weight (kg) | 7 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Top Ten Power Toothbrushes
We now have our own gross sales team, style and design workforce, technical crew, QC workforce and package group. We now have strict quality manage procedures for each system. Also, all of our workers are experienced in printing industry for Good Quality for Melamine serving tray Wholesale to Bulgaria, The product will supply to all over the world, such as: Moscow , The Swiss , Curacao , Our company insists on the principle of "Quality First, Sustainable Development", and takes "Honest Business, Mutual Benefits" as our developable goal. All members sincerely thank all old and new customers' support. We will keep working hard and offering you the highest-quality products and service.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Shop Le Cadeaux at the Dining amp; Entertaining store. Free Shipping on eligible items. Everyday low prices save up to 50 …
For more details please visit: http://po.st/xoQHs5 Thank You!
Great Benidorm – Le Cadeaux Melamine Dinnerware 16 Plates Salad Plates Review
Benidorm – Le Cadeaux Melamine Dinnerware 16 Plates Salad Plates For Sale
Benidorm – Le Cadeaux Melamine Dinnerware 16 Plates Salad Plates Unboxing
Review Benidorm – Le Cadeaux Melamine Dinnerware 16 Plates Salad Plates Product
https://www.youtube.com/watch?v=GxciOnQbH2c
Managers are visionary, they have the idea of "mutual benefits, continuous improvement and innovation", we have a pleasant conversation and Cooperation.











