Hot-selling attractive price melamine gift ashtray Export to Johannesburg
Hot-selling attractive price melamine gift ashtray Export to Johannesburg Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Promotional Gift Ashtray |
| Item No. | AT056 |
| Shape | Round |
| Body Color | Yellow |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Our pursuit and enterprise aim would be to "Always fulfill our buyer requirements". We carry on to acquire and layout excellent quality items for the two our old and new clients and realize a win-win prospect for our shoppers in addition as us for Hot-selling attractive price melamine gift ashtray Export to Johannesburg, The product will supply to all over the world, such as: Qatar , Philippines , Mauritius , Our technical expertise, customer-friendly service, and specialized products make us/company name the first choice of customers and vendors. We are looking for your inquiry. Let's set up the cooperation right now!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Stir Spoon for Cocktails http://bit.ly/Latte_Spoons_Discount Similar videos: https://www.youtube.com/watch?v=iJaQ6wsgLgA …
The Acetone is not actually “dissolving” the Styrofoam. Here is what is happing. When styrofoam is placed in acetone, the long polymer strands are dissolved, releasing the trapped air and causing the structure to disintegrate. However, the insoluble crosslinked parts of the polymer keep the polystyrene from dissolving entirely, in much the same way as buoys on nets keep the entire net from sinking to the bottom of a lake. Once the acetone evaporates, you are left with a hard crosslinked polystyrene residue.
The company keeps to the operation concept "scientific management, high quality and efficiency primacy, customer supreme", we have always maintained business cooperation. Work with you,we feel easy!










