factory customized melamine square ashtray Wholesale to New York
factory customized melamine square ashtray Wholesale to New York Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Our well-equipped facilities and superb good quality control throughout all stages of manufacturing enables us to guarantee total buyer gratification for factory customized melamine square ashtray Wholesale to New York, The product will supply to all over the world, such as: Malta , Austria , Cyprus , The working experience in the field has helped us forged a strong relations with customers and partners both in domestic and international market. For years, our products and solutions have been exported to more than 15 countries in the world and have been widely used by customers.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.thelatinproducts.com/stainless-steel-flat-paddle-36-inches-pala-de-acero-inoxidable/
Stainless Steel Flat Paddle 36 – Pala De Acero Inoxidable
I created this video using my Logitech Pro 9000 webcam software. Another Goodwill find, Japanese serving trays
Customer service staff and sales man are very patience and they all good at English, product's arrival is also very timely, a good supplier.










