Europe style for melamine platters for Albania Importers
Europe style for melamine platters for Albania Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 16inch Melamine Oval Plate |
| Item No. | PT045 |
| Shape | Oval |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 41 cm |
| Width | 41 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.4 |
| Shipping Weight (kg) | 7.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Our eternal pursuits are the attitude of "regard the market, regard the custom, regard the science" and the theory of "quality the basic, trust the first and management the advanced" for Europe style for melamine platters for Albania Importers, The product will supply to all over the world, such as: Turkey , Munich , Bolivia , Most problems between suppliers and clients are due to poor communication. Culturally, suppliers can be reluctant to question items they do not understand. We break down people barriers to ensure you get what you want to the level you expect, when you want it. Faster delivery time and the product you want is our Criterion .
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Visit us : Dynawareplastic.com
Location : Thailand
DYNAWARE is Containers, namely, all purpose portable household containers, cast stone containers for household and garden use, container for household or kitchen use not of precious metal, container for household use, namely, glass bulbs and globes; containers for ice, household containers for foods, plastic safety caps for medicine containers, portable plastic containers for storing household and kitchen goods, pressurized and gravity operated watering and nutrient feeding containers, soap containers, ther
Hope you guys enjoy !
Thank you for watching : )
Website: skengineers.info
CUSTOMER CARE 08081308899,09319414137, 09058844721 09319933241, 09456624895
Low Price Machinery For Sale Thermocol Dona-Plate Machine, Disposable Glass Machines, Paper Dona-Plate Machines, Paper Cup Machines, Food Processing Machines, Plastic Product Making Machine, Textile Machineries, Different Pouch Packaging Machines, Mineral Water, Note Book Making Machine, Melamine Crockery Machine, Interlocking Machine, Candle Machine, Bakery Machines 2000 Machines Etc.…@34,999/Onwards
0% Finance
Free Training/Marketing Agreements & up to 25% off
Apna Full Name-Address, Email.id Sms Kre.
S K ENGINEERS
102 GARDEN CITY
OPP PAWAN VIHAR,
UNIVERCITY ROAD
BAREILLY UP
http://www.smallscaleindustries.in
https://www.youtube.com/user/skengineersbly
http://skengineersmachine.tradeindia.com
https://www.facebook.com/skengineersbly
www.premium.quikr/skengineers/home
High Quality, High Efficiency, Creative and Integrity, worth having long-term cooperation! Looking forward to the future cooperation!











