professional factory provide 6.5inch sliced melamine pizza plate to Greece Manufacturer
professional factory provide 6.5inch sliced melamine pizza plate to Greece Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6.5inch Sliced Melamine Pizza Plate |
| Item No. | PT208 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 36.5 cm |
| Width | 24.8 cm |
| Height | 1.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 4.8 |
| Shipping Weight (kg) | 5.8 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Benefits of Melamine Dinnerware
Sticking for the belief of "Creating items of top of the range and creating buddies with people today from all over the world", we normally put the interest of shoppers in the first place for professional factory provide 6.5inch sliced melamine pizza plate to Greece Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Thailand , Canberra , Mexico , Only for accomplishing the good-quality product to meet customer's demand, all of our products have been strictly inspected before shipment. We always think about the question on the side of the customers, because you win, we win!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
carton mass production die making wood cutting machine
tel: 0086-13549354183
QQ: 2355895767
E-mail: sales02@cutcnccam.com
Skype: trinityhu
ICQ: 627-696-000
Yahoo: trinitylyzb@yahoo.com
MSN: trinityhu@hotmail.com
www.packagingmachiney.com
This is a reputable company, they have a high level of business management, good quality product and service, every cooperation is assured and delighted!










