Cheap PriceList for Melamine Childrens Plate Supply to Guatemala
Cheap PriceList for Melamine Childrens Plate Supply to Guatemala Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Melamine Childrens Plate |
| Item No. | PT010 |
| Shape | Hello Kitty |
| Body Color | White/Red |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.2 cm |
| Width | 20.2 cm |
| Height | 3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9.7 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Benefits of Melamine Dinnerware
"Based on domestic market and expand overseas business" is our development strategy for Cheap PriceList for Melamine Childrens Plate Supply to Guatemala, The product will supply to all over the world, such as: Egypt , moldova , London , The working experience in the field has helped us forged a strong relations with customers and partners both in domestic and international market. For years, our products and solutions have been exported to more than 15 countries in the world and have been widely used by customers.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Shop Le Cadeaux at the Dining amp; Entertaining store. Free Shipping on eligible items. Everyday low prices save up to 50 …
For more details please visit: http://po.st/xoQHs5 Thank You!
Great Benidorm – Le Cadeaux Melamine Dinnerware 16 Plates Salad Plates Review
Benidorm – Le Cadeaux Melamine Dinnerware 16 Plates Salad Plates For Sale
Benidorm – Le Cadeaux Melamine Dinnerware 16 Plates Salad Plates Unboxing
Review Benidorm – Le Cadeaux Melamine Dinnerware 16 Plates Salad Plates Product
https://www.youtube.com/watch?v=GxciOnQbH2c
Perfect services, quality products and competitive prices, we have work many times, every time is delighted, wish continue to maintain!









