Renewable Design for melamine cat bowl to Macedonia Factory
Renewable Design for melamine cat bowl to Macedonia Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Melamine Cat Bowl |
| Item No. | PE019 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.5 cm |
| Width | 11.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 9.6 |
| Shipping Weight (kg) | 10.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
We have been also concentrating on enhancing the things management and QC method so that we could preserve terrific edge inside the fiercely-competitive enterprise for Renewable Design for melamine cat bowl to Macedonia Factory, The product will supply to all over the world, such as: Florence , Saudi Arabia , Philippines , Based on experienced engineers, all orders for drawing-based or sample-based processing are welcomed. We have won a good reputation for outstanding customer service among our overseas customers. We will continue to try the best to offer you good quality products and the best service. We are looking forward to serving you.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Where to buy B014SS5RDY/?tag=prosvidix-20 Ergo Elements Adjustable Height Standing Desk with Electric Push Button Grey Base, 4′ by 30″, Lava Stone coupon code. We would absolutely recommend the Ergo Elements Adjustable Height Standing Desk with Electric Push Button Grey Base, 4′ by 30″, Lava Stone.
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7580890?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-377641
Ecolution with Ryan Scott Armor Shield Nonstick 8piece Cookware Set
Ready to make some magic in the kitchen? Well, get your hands on this set and start cookin’! It boasts Armor Shield nonstick…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #377641
In general, we are satisfied with all aspects, cheap, high-quality, fast delivery and good procuct style, we will have follow-up cooperation!










