OEM Manufacturer Melamine toothbrush holder to Maldives Manufacturer
OEM Manufacturer Melamine toothbrush holder to Maldives Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine toothbrush holder |
| Item No. | CP012 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 100pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 11 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Affordable Types of Dinnerware Sets
That has a sound business credit history, outstanding after-sales service and modern producing facilities, we have earned an superb popularity amid our buyers across the planet for OEM Manufacturer Melamine toothbrush holder to Maldives Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Rio de Janeiro , Roman , Latvia , We honor ourselves as a company that comprises of a strong team of professionals who are innovative and well experienced in the international trading, business development and product advancement. Moreover, the company stays unique among its competitors due to its superior standard of quality in production, and its efficiency and flexibility in business support.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Para este vídeo les traigo las medidas de las alacenas y sus piezas, y así poder pasar al vídeo para terminar con el mobiliario de la cocina.
Te invito a visitar mi canal y a suscribirte.
My DigiDi – Curve Series
Today we cut through 1.5mm Chipboard.
This is very impressive!!
W: www.MyDigiDi.com.au
E: info@MyDigiDi.com.au
F: www.facebook.com/MyDigidi
It can be said that this is a best producer we encountered in China in this industry, we feel lucky to work with so excellent manufacturer.










