2017 China New Design melamine two tone bowl for Qatar Manufacturers
2017 China New Design melamine two tone bowl for Qatar Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 7inch Round Melamine Two Tone Bowl |
| Item No. | BW256 |
| Shape | Round |
| Body Color | White/Off White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 18 cm |
| Height | 12 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.2 |
| Shipping Weight (kg) | 7.3 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Our products are widely recognized and trusted by users and can meet continuously changing economic and social needs of 2017 China New Design melamine two tone bowl for Qatar Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Barbados , Kenya , Singapore , Make sure you genuinely feel free to send us your requirements and we are going to respond for you asap. We now have got a skilled engineering group to serve for your just about every detailed needs. Cost-free samples could be sent to suit your needs personally to understand much more information. In an effort to meet your requires, be sure to seriously feel free to make contact with us. You may send us emails and contact us directly. Moreover, we welcome visits to our factory from around the globe for much better recognizing of our organization. nd objects. In our trade with merchants of numerous countries, we usually adhere for the principle of equality and mutual benefit. It is really our hope to market, by joint efforts, each trade and friendship to our mutual advantage. We look forward to getting your inquiries.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
To purchase click – https://www.amazon.com/Magnetic-Erase-Whiteboard-Refrigerator-19×13-Inch/dp/B01LHNGMZ0
Coupon KUEPRXCU – valid until 31.3.17
To have me review or feature your product on my channel please send an email to
natashaskitchen19@gmail.com
OR send product to my
P.O. Box @
Trini Cooking with Natasha
P.O. Box 292474
Davie, FL. 33329
NEVER FORGET ANYTHING ON YOUR GROCERY LIST AGAIN! – Our amazing and fun magnetic meal planner sheet can become your trustworthy fridge companion! Just write what you need and you’ll never run out of milk or OJ again!
SO FLEXIBLE THAT THE POSSIBILITIES ARE ENDLESS! – Due to its large size 19 x 13 inches and flexibility, you can cut it into smaller pieces and have as many magnetic whiteboard sheets as you need! It can be so easily applied that you won’t believe it!
NEW REVOLUTION STAIN RESISTANT TECHNOLOGY! – We can’t stand stained whiteboards. We are the ones on the market who solve this problem with NEW Stain Resistant Technology. The Dry Erase Board for Kitchen can be easily erased up to 30 days after writing! No more Windex, Lisol or water needed!
ULTRA HEAVY DUTY PACKAGING PROTECTS YOUR PURCHASE! – We believe that you should get exactly what you ordered damage-free and intact. That’s why our packaging is durable and super strong! Try it! It’s unbreakable!
100% SATISFACTION OR 100% MONEY BACK! – Having a satisfied customer is all we aim at. But if you are not satisfied, for any reason, we offer you a full refund, no questions asked! That’s how confident we are!
Our Munch Eco Hero Feeding set is the perfect way for introducing solids to your little one.
All natural and will biodegrade, so no rubbish left for the next generation! Made from Risk Husks which is a by product of the Rice industry unlike bamboo products whereby it is a feeding source for Pandas.
www.munchcupboard.com.
ALL IN ONE DINNERSET – Feeding baby can be difficult especially if you cannot find all the equipment you need. When baby is hungry we wants food Now! This fantastic Baby or Toddler feeding set has it all. A cup with handles for easy useage, a baby plate and spoon, fork, bowl and a non slip mat to stop items slipping off the table. It contains the smoothest baby spoon to encourage your little one to eat. It is perfect as it has everything!
EASY STORAGE due to all the parts being able to be stacked together to make a cute Munch Eco Hero. The little hero that is trying to save the world!
THE PERFECT BABY SHOWER TABLEWARE gift. It is adorable and comes with a great story about what it is made from. It is made from the natural and sustainable rice husks, a by-product of the rice industry. Instead of the rice husks being burnt we now use it to make non plastic kitchenware which is biodegradeable. Whereas plastic does not biodegrade and hurts our environment and animals. Munch Eco Hero’s are made from all natural products. Even the shinny coating is a natural non plastic product.
EASY CLEAN as it is dishwasher safe and withstands temperatures between -22F and 248°F.
A UNIQUE ECO_FRIENDLY BABY PRODUCT. Buy our Munch Eco Hero and help this little hero save the world!
This supplier stick to the principle of "Quality first, Honesty as base", it is absolutely to be trust.










