Best Price for melamine salad bowl Supply to Liberia
Best Price for melamine salad bowl Supply to Liberia Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Salad Bowl |
| Item No. | BW260 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.2 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 6.7 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
We always continually provide you with the most conscientious customer service, and the widest variety of designs and styles with finest materials. These efforts include the availability of customized designs with speed and dispatch for Best Price for melamine salad bowl Supply to Liberia, The product will supply to all over the world, such as: Belgium , Colombia , Lahore , Our business activities and processes are engineered to make sure our customers have access to widest range of products with the shortest supply time lines. This achievement is made possible by our highly skilled and experienced team. We look for people who want to grow with us around the globe and stand out from the crowd. We have people who embrace tomorrow, have vision, love stretching their minds and going far beyond what they thought was achievable.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
The Mobile Bookcase is on wheels so you can easily move it, and side cut-outs of a cute bunny outline add to the whimsy. For full review and shopping info ► http://ttpm.com/p/12511/ace-baby-furniture/mobile-bookcase-bunny/?ref=yt
Product Info:
The Mobile Bookcase offers a whimsical storage solution for all of baby’s needs. This double-sided bookcase is on wheels, so you can easily move it from the play space to the nursery or wherever you need it. Side cut-outs are a cute bunny outline to add to the whimsy. This bookcase has shelves of various heights and depths that allow it to store more than books. It features sturdy Melamine panels and locking casters on the wheels. Along with the bunny design, it also comes in a lion and a bear. Each is sold separately. Available colors include white, espresso, cherry, natural maple, and black.
The company comply with the contract strict, a very reputable manufacturers, worthy a long-term cooperation.











