Wholesale Price melamine round ashtray to Swiss Manufacturers
Wholesale Price melamine round ashtray to Swiss Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT008 |
| Shape | Round |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
carry on to boost, to guarantee products excellent in line with market and consumer standard specifications. Our enterprise has a quality assurance system are actually established for Wholesale Price melamine round ashtray to Swiss Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Japan , Spain , Malaysia , They are sturdy modeling and promoting effectively all over the world. Never ever disappearing major functions within a quick time, it's a have to in your case of fantastic good quality. Guided by the principle of Prudence, Efficiency, Union and Innovation. the corporation. ake an excellent efforts to expand its international trade, raise its organization. rofit and raise its export scale. We've been confident that we've been going to have a bright prospect and to be distributed all over the world in the years to come.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
New Blog Posts! www.2orchids.com
Be sure to follow our BLOG, we post throughout the week & upload Videos on Wednesdays, Thursdays and Fridays!
Our Recent Vlogs !
Karen: https://www.youtube.com/watch?v=MJbhaEDsrDE
Lauren: https://www.youtube.com/watch?v=9CbbVMYJSnI
Find us here!
❤BLOG: www.2orchids.com
❤Twitter: www.twitter.com/2Orchids
❤Facebook: www.facebook.com/2Orchids
❤Pinterest: www.pinterest.com/2orchids
❤Instagram: www.instagram.com/twoorchids
❤Periscope: 2Orchids
❤SnapChat: Kforch
❤BlogLovin: www.bloglovin.com/feed/blog/11989961
Products Mentioned:
Off 3-Wick Metal Tabletop Citronella Candle-http://bit.ly/1Rnp4YJ *
Garden Treasures 12 inch Traditional Black Tabletop Citronella Torch-http://bit.ly/27RfDN2 *
Giftburg Picnic Caddy 3 piece set-http://bit.ly/1TKlNsk *
Corkcicle Pour-http://bit.ly/1OTUKdH *
Outdoor Serving Platter/ Lunea Melamine White Oval Serving Platter Crate & Barrel-http://bit.ly/245ZVJr *
Infused Beverage System/Primula Flavor Now Beverage System, Bed Bath & Beyond-http://bit.ly/1syWajG *
Charles Viancin Silicone Lid – http://bit.ly/1XtL62Y *
Charles Viancin Bottle Topper – http://bit.ly/1TTZYTf *
Charles Viancin Drink Maker (set of 6) – http://bit.ly/1TuhAuA *
Two’s Company Cookin’ Up Cocktails Apron – http://bit.ly/1syPeD4 *
Trader Joe’s Corn and Chile
Ice Buckets – http://bit.ly/1sPDr46 *
How to contact us:
Karen@2orchids.com
Lauren@2orchids.com
2 Orchids
P.O. Box
Youngstown, OH 44514
Music by YouTube Library
Carol, from The Oh Carol Show, provide the two links below:
FABULOUS WOMEN ON YOUTUBE?
https://www.youtube.com/watch?v=Qw0g1…
https://www.youtube.com/watch?v=rQKTO…
Elle is For Livings’ list:
http://maturewomenofyoutube.blogspot.com
❤Hugs!❤
Karen & Lauren
Enjoy!
*Affiliate Link
The company's products can meet our diverse needs, and the price is cheap, the most important is that the quality is also very nice.











