Wholesale Distributors for melamine waste bin to Manufacturer
Wholesale Distributors for melamine waste bin to Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine Waste Bin |
| Item No. | CP104 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20 cm |
| Width | 20 cm |
| Height | 27 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.1 |
| Shipping Weight (kg) | 9.6 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
It adheres on the tenet "Honest, industrious, enterprising, innovative" to develop new items frequently. It regards buyers, success as its very own success. Let us produce prosperous future hand in hand for Wholesale Distributors for melamine waste bin to Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Slovenia , Frankfurt , Toronto , We have top engineers in these industries and an efficient team in the research. What is more, now we have our own archives mouths and markets in China at low cost. Therefore, we can meet different inquiries from different clients. Remember to find our website to check more information from our merchandise.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Believe it or not… oil and peanutbutter takes that sticky, nasty sticker residue off of plastic. Also works great on glass! And it smells good too. Peanutbutter, Good enough to eat!
Melania Trump, businesswoman and Donald Trump’s wife, spoke Monday at the Republican National Convention in Cleveland. Donald Trump introduced Melania after walking out to the song “We are the Champions” by Queen.
Melania Trump described the Republican presidential nominee as intensely loyal to his family, friends and country.
“I can tell you with certainty that my husband has been concerned about our country for as long as I have known him,” Melania Trump said.
The accounts manager made a detailed introduction about the product, so that we have a comprehensive understanding of the product, and ultimately we decided to cooperate.











