Wholesale Distributors for 14inch Round Melamine Pizza Plate for Iceland Manufacturer
Wholesale Distributors for 14inch Round Melamine Pizza Plate for Iceland Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 14inch Round Melamine Pizza Plate |
| Item No. | PT182 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 36.5 cm |
| Width | 24.8 cm |
| Height | 1.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.4 |
| Shipping Weight (kg) | 9.4 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Affordable Types of Dinnerware Sets
Gaining purchaser gratification is our firm's intention eternally. We will make wonderful endeavours to build new and top-quality merchandise, satisfy your exclusive needs and provide you with pre-sale, on-sale and after-sale products and services for Wholesale Distributors for 14inch Round Melamine Pizza Plate for Iceland Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Croatia , Bangladesh , Albania , Being the top solutions of our factory, our solutions series have been tested and won us experienced authority certifications. For additional parameters and item list details, be sure to click the button to acquire additional nformation.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.ibbbeyond.com/personalized-plates-bowls.html : Gift your kids with personalized plates & bowl with their name on it at affordable price. All the plates and bowls are BPA-free and dishwasher safe!
Website: www.wwprinter.com
Email: printersale@126.com
http://www.wwprinter.com/Full-Servo-3-Color-Automatic-Glass-Bottle-Screen-Printer-p84.html
The auto glass screen printer is full servo system for glass bottle screen decoration
The manufacturer gave us a big discount under the premise of ensuring the quality of products, thank you very much, we will select this company again.











