Popular Design for 8inch Melamine Fruit Plate for Palestine Factory
Popular Design for 8inch Melamine Fruit Plate for Palestine Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Melamine Fruit Plate |
| Item No. | PT005 |
| Shape | Apple |
| Body Color | Yellow/Red |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.5 cm |
| Width | 19 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 11.2 |
| Shipping Weight (kg) | 12.4 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Affordable Types of Dinnerware Sets
Sticking to the principle of "Super High-quality, Satisfactory service" ,We are striving to generally be a very good business partner of you for Popular Design for 8inch Melamine Fruit Plate for Palestine Factory, The product will supply to all over the world, such as: Johannesburg , Estonia , Somalia , The design, processing, purchasing, inspection, storage, assembling process are all in scientific and effective documentary process , increasing usage level and reliability of our brand deeply, which makes us become superior supplier of the four major product categories shell castings domestically and obtained the customer's trust well.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Long Teaspoons http://bit.ly/Latte_Spoons_Discount
Every kitchen, whether big or small, should be equipped with a set of these Long Handle http://bit.ly/Latte_Spoons_Discount by Gouda Select!
With a lightweight design and a 7.2” long handle, these cocktail spoons are bound to take the difficulty out of stirring lattes, smoothies, fruit cocktails, baby formula, ice cafe, your milkshake, desert, etc.
These long tea spoons are made out of a premium quality melamine material which is BPA-FREE, DISHWASHER-SAFE & EXTREMELY DURABLE. Since they can withstand temperatures from a chilly -20 to 110+ degrees Fahrenheit, these long spoons can be used on a wide range of HOT or COLD beverages. Each package includes 6 long spoons (2 blue, 2 green and 2 pink). We recommend yo keep a couple around the kitchen, take a few to the office or perhaps even pack one in your child’s lunchbox when needed.
The possibilities are virtually endless with these long tea spoons! – SIX Long Latte Spoons – 2 blue, 2 green, 2 pink – Extended 7.2” Length – Lightweight & Compact – Strong & Durable – Dishwasher-Safe. Well, what are you waiting for? It’s time to add a set of these retro vintage melamine spoons to your collection of kitchen essentials. Click ‘Add to Cart’ to order your own 6 piece long spoon set by Gouda Select today!
BUILT TO LAST: These 7.2” long tea spoons are made out of melamine, which means that they are incredibly STRONG and DURABLE.
FOOD-GRADE: The melamine is 100% SAFE. Great as Latte – Ice Cream – Smoothy – Bar – Stirring – Mixing – Cocktail or Appetizer Spoons
DISHWASHER-SAFE: Simply toss these long tea spoons in the dishwasher to thoroughly clean them between uses. Premium quality material can withstand extremely temperatures. From a chilly -20 up to 110+ degrees fahrenheit
SET OF 6: Each package includes a total of SIX long handle latte spoons (2 baby blue, 2 muted green and 2 light pink). Please Bear in Mind That Photo May Slightly Different From Actual Item in Terms of Color Due to the Lighting During Photo Shooting or the Monitor’s Display
KITCHEN ESSENTIAL: These long tea spoons should be in every kitchen. Stirring frothy lattes and refreshing fruit cocktails, smoothies, ice cafe or a desert or milkshake (in fact all beverages) in tall glasses just got a whole lot easier thanks to these long handle spoons by Gouda Select! Also very safe and fun colored as Ice Cream spoon for kids.
http://bit.ly/Latte_Spoons_Discount
Please subscribe to our channel
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7751246?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-423504
Margaritaville Glass Beverage Dispenser with Stand
You’ve cleaned, prepped, cooked, stirred and decorated. Now the last thing you want to do is spend your entire party serving drinks. This…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #423504
Perfect services, quality products and competitive prices, we have work many times, every time is delighted, wish continue to maintain!











