Wholesale Discount melamine gift ashtray to Paris Factory
Wholesale Discount melamine gift ashtray to Paris Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Promotional Gift Ashtray |
| Item No. | AT056 |
| Shape | Round |
| Body Color | Yellow |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Benefits of Melamine Dinnerware
Our purpose is to fulfill our clients by offering golden company, great price and premium quality for Wholesale Discount melamine gift ashtray to Paris Factory, The product will supply to all over the world, such as: Comoros , Benin , moldova , Our products are very popular in the word, like South American, Africa, Asia and so on. Companies to "create first-class products" as the goal, and strive to provide customers with high quality products, provide high-quality after-sales service and technical support, and customer mutual benefit, create a better career and future!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
80% OFF home teeth whitening products, use coupon code YOUTUBE80 at checkout! Shop online for your Daily White Fusion teeth whitening foam and other teeth whitening products at http://bit.ly/BeamingWhiteDailyWhiteFusionTeethWhiteningFoam When it comes to whitening while cleaning your teeth, Daily White Fusion teeth whitening foam will change the way you brush! Daily White Fusion teeth whitening foam cleans and whitens better than regular whitening toothpaste, thanks to micro-foam with active oxygen bubbles and 3% hydrogen peroxide. It also freshens breath and promotes gum health! It’s clinically proven, dentist-recommended, and guaranteed!
Daily White Fusion is also available in an EU compliant, non-peroxide version.
Sign up for our esavings for even more deals, coupons, and special offers! Join here: http://bit.ly/BWesave
Instagram: http://instagram.com/beamingwhite
Facebook: https://www.facebook.com/BeamingWhite
Twitter: https://twitter.com/beamingwhite
www.BeamingWhite.com
Ruian Bokai Machinery Co., LTD is a professional manufacturer of Automatic Plastic Lid Thermoforming Machine, Vacuum Thermoforming Packaging Machine, Surprise Kinder Joy Egg Toy/Cholocate&Cookies Blister Packing Machine etc in China. Our website is www.bokaimachinery.com
Products and services are very good, our leader is very satisfied with this procurement, it is better than we expected,











