Top Quality melamine square ashtray Export to Montreal
Top Quality melamine square ashtray Export to Montreal Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
Our concentrate on should be to consolidate and enhance the quality and service of present products, meanwhile consistently produce new products to meet unique customers' demands for Top Quality melamine square ashtray Export to Montreal, The product will supply to all over the world, such as: Eindhoven , UAE , Serbia , Our company is an international supplier on this kind of merchandise. We offer an amazing selection of high-quality products. Our goal is to delight you with our distinctive collection of mindful products while providing value and excellent service. Our mission is simple: To provide the best products and service to our customers at the lowest prices possible.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
We are Professional woodworking machine factory,if you have any question please contact us with no hesitation,thank you.
Sale manager:Victor feng
Phone:+8618661623877
+8613356888297
Skype:victorfeng121
Email:victor@hicasmachinery.com
The goods are very perfect and the company sales manager is warmful, we will come to this company to purchase next time.











