China Cheap price melamine round ashtray to Bangladesh Factory
China Cheap price melamine round ashtray to Bangladesh Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT008 |
| Shape | Round |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
With our excellent management, strong technical capability and strict quality control system, we continue to provide our clients with reliable quality, reasonable prices and excellent services. We aim at becoming one of your most reliable partners and earning your satisfaction for China Cheap price melamine round ashtray to Bangladesh Factory, The product will supply to all over the world, such as: Bangladesh , Oslo , Honduras , In the new century, we promote our enterprise spirit "United, diligent, high efficiency, innovation", and stick to our policy"basing on quality, be enterprising, striking for first class brand". We would take this golden opportunity to create bright future.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/8176684?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-500366
Curtis Stone Coffee and Spice Grinder
Are you searching for the freshest cup of coffee? Shake up your morning routine with Curtis’s grinder. The transparent cover lets you monitor your grind to…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #500366
Goods just received, we are very satisfied, a very good supplier, hope to make persistent efforts to do better.











