Manufacturer of melamine square ashtray to Algeria Manufacturers
Manufacturer of melamine square ashtray to Algeria Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
High quality Very first,and Shopper Supreme is our guideline to offer the most beneficial company to our clients.Nowadays, we're hoping our best to be certainly one of the top exporters in our area to satisfy consumers additional will need for Manufacturer of melamine square ashtray to Algeria Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Albania , Iran , Azerbaijan , Till now, the items list has been updated regularly and attracted clients from around the globe. Comprehensive facts is often obtained in our web-site and you'll be served with premium quality consultant service by our after-sale group. They are likely to help you get thorough acknowledge about our goods and make a satisfied negotiation. Company go to to our factory in Brazil is also welcome at any time. Hope to obtain your inquiries for any pleased co-operation.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Here is an easy way to remove scuff marks on your porcelain sink caused by objects etching the surface.
Please use your judgement and test a small, inconspicuous area on your sink first to make sure no damage will occur.
Japanese journalist secretly investigates fake eggs made from chemicals in China.
http://en.secretchina.com/realchina/3455.html
The company keeps to the operation concept "scientific management, high quality and efficiency primacy, customer supreme", we have always maintained business cooperation. Work with you,we feel easy!











