Special Price for melamine two tone ashtray for Estonia Importers
Special Price for melamine two tone ashtray for Estonia Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 12.9 cm |
| Width | 12.9 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Top Ten Power Toothbrushes
In the past few years, our business absorbed and digested advanced technologies both equally at home and abroad. In the meantime, our company staffs a group of experts devoted to your advancement of Special Price for melamine two tone ashtray for Estonia Importers, The product will supply to all over the world, such as: Orlando , Mauritania , Eindhoven , Why we can do these? Because: A, We are honest and reliable. Our products have high quality, attractive price, sufficient supply capacity and perfect service. B, Our geographical position has a big advantage . C, Various types: Welcome your inquiry, It will be highly appreciated.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Pakistan Onyx Marble is the professional pedestal sink Manufacture , wholesaler and exporter. we are a professional pedestal sink supplier.We can provide bathroom sink,pedestal sink in the world.The Stone Sink collection from Pakistan Onyx Marble consists of a exquisite lineup of all natural, hand crafted stone vessel sinks. Adding stone elements to your bathroom provides a unique, natural and grounded look while having a positive effect on the overall space. Pakistan Onyx Marble stone vessel sinks are available in a range of natural stone materials such as marble and onyx. Onyx sinks and marble sinks in particular are becoming increasing popular due to their beautiful finish and polished luster.
Onyx pedestals made of exotic Pakistan Onyx with red/sandy yellow /brown veins in stone. Absolutely elegant and gorgeous onyx pedestal sinks, will enhance your home with presence of natural and rare stone. Beautifully hand crafted by our skillful craftsman and polished well to bring out the beauty of onyx. Shines through. visit http://www.pakistanonyxmarble.com
Subscribe for more great DIY’s! http://bit.ly/MelanieHam
Check out More Crochet Tutorials! http://bit.ly/Crochettutorials
Check out my Crochet Chevron Pillow Course!
https://melanie-ham.mykajabi.com/store/NtNJbEzh
This is a great slightly slouchy beanie… a great advanced beginner tutorial showing you all the steps! Share with your crochet friends!
Follow me on Social!
Blog: http://www.melaniekham.com/
Facebook: https://www.facebook.com/melaniehamdesigns
Twitter: https://twitter.com/#!/melanieham
Pinterest: http://pinterest.com/melanieham/
Instagram: http://instagram.com/melaniekham
Get a FREE Crochet Pattern when you sign up for my Newsletter!
http://mad.ly/signups/124360/join
WRITTEN INSTRUCTIONS!
http://melaniekham.com/free-slightly-slouchy-crochet-hat-pattern/
The ch 2 does NOT count as a hdc when you are counting your round for THIS pattern as it “usually” would or could in other patterns. It was creating a little gap, so I made this adjustment
Materials
Lionbrand Heartland Yarn (Mine was the color Mount Ranier)
http://amzn.to/1xmUJlD
Size J hook
http://amzn.to/1uYszPz
My other Crochet Beanie Tutorial
Modified Instructions for this hat using CARON SIMPLY SOFT YARN.
http://www.iheartstitching.com/free-slouchy-hat-pattern-with-caron-simply-soft-yarn/
*This contains affiliate links. It costs nothing for you, but helps me to purchase supplies for videos! THANK YOU for the support!
My mailing address
19197 Golden Valley Rd Ste 710
Santa Clarita CA 91387
Goods just received, we are very satisfied, a very good supplier, hope to make persistent efforts to do better.











