Good Wholesale Vendors melamine gift ashtray to United Kingdom Manufacturers
Good Wholesale Vendors melamine gift ashtray to United Kingdom Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Promotional Gift Ashtray |
| Item No. | AT056 |
| Shape | Round |
| Body Color | Yellow |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Reliable quality and good credit standing are our principles, which will help us at a top-ranking position. Adhering to the tenet of "quality first, customer supreme" for Good Wholesale Vendors melamine gift ashtray to United Kingdom Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: UK , Philadelphia , Iran , With the intensified strength and more reliable credit, we are here to serve our customers by providing the highest quality and service, and we sincerely appreciate your support. We will endeavor to maintain our great reputation as the best products supplier in the world. If you have any questions or comments, please contact with us freely.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Japanese journalist secretly investigates fake eggs made from chemicals in China.
http://en.secretchina.com/realchina/3455.html
As an international trading company, we have numerous partners, but about your company, I just want to say, you are really good, wide range, good quality, reasonable prices, warm and thoughtful service, advanced technology and equipment and workers have professional training, feedback and product update is timely, in short, this is a very pleasant cooperation, and we look forward to the next cooperation!










