Renewable Design for melamine colander for Lesotho Manufacturer
Renewable Design for melamine colander for Lesotho Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Colander |
| Item No. | BW257 |
| Shape | Round with handle |
| Body Color | Blue/Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.3 cm |
| Width | 18.3 cm |
| Height | 5.3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 9.5 |
| Shipping Weight (kg) | 10.8 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Benefits of Melamine Dinnerware
It adheres on the tenet "Honest, industrious, enterprising, innovative" to acquire new solutions continuously. It regards prospects, success as its personal success. Let us build prosperous future hand in hand for Renewable Design for melamine colander for Lesotho Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Frankfurt , Afghanistan , Finland , Selling our products causes no risks and brings high returns to your company instead. It is our consistent pursuit to create value for clients. Our company is looking for agents sincerely. What are you waiting for? Come and join us. Now or never.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Click here ►► http://amzn.coupons-vault.com?v=OZII9H6bQX0 Winsome Wood Adjustable Lap Tray/Desk Multipurpose lap tray/desk perfect for meals, reading, or working Solid wood frame with natural finish and white melamine top Adjustable with its top open-able at one specific position, All Tray Tops can be opened (flipped up in one angle) and function well with a U-sharp metal bar being its supporting mechanism Legs fold to make simple serving tray and compact storage Cleans easily with damp cloth B001U8868Y
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7566689?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-374146
Ming Tsai 6piece AeroKnife Gourmet Series with Smart Stand
So innovative. So simple. So Ming. This worldrenowned chef’s novel knives feature a cutout blade design for efficient slicing with…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #374146
In our cooperated wholesalers, this company has the best quality and reasonable price, they are our first choice.










