Reasonable price for melamine chip and dip plate for Lesotho Importers
Reasonable price for melamine chip and dip plate for Lesotho Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 13inch Round Melamine Chip and Dip Plate |
| Item No. | PT070 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 33 cm |
| Width | 33 cm |
| Height | 2.4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.5 |
| Shipping Weight (kg) | 7.7 |
Product detail pictures:





Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Affordable Types of Dinnerware Sets
Our pursuit and firm aim should be to "Always fulfill our buyer requirements". We carry on to produce and structure top-quality excellent solutions for equally our aged and new consumers and accomplish a win-win prospect for our consumers as well as us for Reasonable price for melamine chip and dip plate for Lesotho Importers, The product will supply to all over the world, such as: Denver , Orlando , Kuwait , "Good quality and reasonable price" are our business principles. If you are interested in our products or have any questions, please feel free to contact us. We hope to establish cooperative relationships with you in the near future.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
E-MAIL: fushi06@lkfushijixie.com.cn
Skype : samsong900315
Whatsapp:+86 18854519161
Website: http://www.fushijixie.cn/
PHONE: 0086 18854519161
This is Sam from China Longkou Fushi packing Machinery Co.,Ltd
we can supply
EPE foam sheet production line
EPE foam net making machine(foam fruit net machine)
knotless net making machine
EPE foam tube/rod extrusion line
PE cap liner foam sheet making machine
EPE foam sheet lamination machine
epe foam sheet bonding machine
Ps foam sheet making machine
PS automatic food container,foam plate foam bowl,fruit tray ceiling production line with mechanical arm
PS semi-automatic food container,foam plate foam bowl production line
fruit and vegetable washing ,drying,waxing,sorting machine
fruit bag making machine
PE/ PS recycling and pelletising making machine
I look forward to hearing from you soon
thanks
Sam
The goods are very perfect and the company sales manager is warmful, we will come to this company to purchase next time.











