Professional High Quality melamine pizza plate for Borussia Dortmund Manufacturer
Professional High Quality melamine pizza plate for Borussia Dortmund Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Melamine Pizza Plate |
| Item No. | PT180 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.3 cm |
| Width | 22.3 cm |
| Height | 1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Sticking for the principle of "Super Quality, Satisfactory service" ,We have been striving for being a superb small business partner of you for Professional High Quality melamine pizza plate for Borussia Dortmund Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Bahrain , Austria , Turkey , We always insist on the principle of "Quality and service are the life of the product". Till now, our products have been exported to more than 20 countries under our strict quality control and high level service.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.foodservicewarehouse.com/american-metalcraft/hb397/p520474.aspx
http://www.foodservicewarehouse.com/american-metalcraft/hb597/p520476.aspx
http://www.foodservicewarehouse.com/american-metalcraft/hb497/p520475.aspx
This video features the American Metalcraft Stainless Steel Hash Brown Rings. These stainless steel rings are assured not to rust or corrode. These rings are also ideal for portioning and accurately forming hash browns for presentation.
FoodServiceWarehouse.com has been a leading online dealer of restaurant equipment and supplies since 2006. With over 250,000 products onsite and an industry leading education center, FSW offers you the information, tools, and service you need to help your establishment flourish.
For more information, visit us online at http://www.FoodServiceWarehouse.com, or give us a call at 1-877.877.4379
The secrets to making invisible panel joints. Read the full article with additional information here: http://www.thewoodwhisperer.com/videos/invisible-panel-joints/
Superb technology, perfect after-sales service and efficient work efficiency, we think this is our best choice.











