OEM Manufacturer melamine soap dish Wholesale to Maldives
OEM Manufacturer melamine soap dish Wholesale to Maldives Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5.5inch Triangle Melamine soap dish |
| Item No. | PT223 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.4 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Our goal is to provide high quality products at competitive prices, and top-notch service to customers around the world. We are ISO9001, CE, and GS certified and strictly adhere to their quality specifications for OEM Manufacturer melamine soap dish Wholesale to Maldives, The product will supply to all over the world, such as: Jeddah , Mombasa , Germany , The president and all the company members would like to provide qualified goods and services for customers and sincerely welcome and cooperate with all native and foreign customers for a bright future.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Where to buy the best sushi dinner set black? Review 2017
Check Price Below⬇⬇⬇
1.Tenmoku Black Japanese Dinner Plate Set
https://www.amazon.com/dp/B01MRA548B?tag=nbtkyou-20
2.Chef’s Vision 6 Piece Color Landscape Kitchen Knife Set in Luxury Gift Box – Razor Sharp with Unique Non-Stick Design – Includes Chef, Bread, Slicer, Santoku, Utility and Paring Knives
https://www.amazon.com/dp/B01GU9U9KA?tag=nbtkyou-20
3.[10 Pack]3 Compartment Meal Prep Food Storage Containers with Lids/BPA Free Bento Lunch Boxes/Divided Portion Control Container Plates-Microwave, Dishwasher Safe, Free Cutlery
https://www.amazon.com/dp/B0140ZN2EQ?tag=nbtkyou-20
4.10pcs Pack Sushi Making Kit,New DIY Easy Sushi Maker Machine Kit, Rice Roller Mold Roller Cutter Kitchen Cooking Tools
https://www.amazon.com/dp/B01GHKGUJ6?tag=nbtkyou-20
5.A di Alessi Lily Pond Sushi Set
https://www.amazon.com/dp/B00165RDQM?tag=nbtkyou-20
6.Chopsticks, Aoosy Japanesen style Natural Wooden Chopsticks Gift Set , Set of 5 pairs (5 colors chopsticks)
https://www.amazon.com/dp/B01MU0X5ES?tag=nbtkyou-20
7.My Sushi – Nonstick Silicone Sushi Making Kit, 1 Rolling Mat, 2 Chopsticks Sets and 2 Soy Bowls (Black)
https://www.amazon.com/dp/B01MU9QRPZ?tag=nbtkyou-20
8.HomeHero 5-Piece Stainless Steel Sharpener and Block Kitchen Knife Set with Finger Guard
https://www.amazon.com/dp/B01KTACCBK?tag=nbtkyou-20
9.Elegant Disposable Wooden Paper Plates 10″ Rectangular-55 Pack & Gifts|Biodegradable Bamboo Birthday Party/Catering/Serving Dinnerware|Eco-Friendly Dining Tableware|Fancy Deluxe Kitchen|Camping Dishes
https://www.amazon.com/dp/B01JJDPHXI?tag=nbtkyou-20
10.[VALUE 10 PACK] Party Bargains Leakproof Extra Large 4 lb Plastic Bento Lunch Box – Portion Control Food Containers With Airtight Lids Set, Reusable, Microwavable, Dishwasher & Freezer Safe.
https://www.amazon.com/dp/B01MT162S8?tag=nbtkyou-20
10 incredible kitchen tools are needed for cooking. These are very cheap tools up to 5 dollars found on ebay. Thank you for watching
The customer service staff's attitude is very sincere and the reply is timely and very detailed, this is very helpful for our deal,thank you.











