High Efficiency Factory melamine shot glasses to Ecuador Manufacturer
High Efficiency Factory melamine shot glasses to Ecuador Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 2oz Melamine Solo Shot Glasses |
| Item No. | CP009 |
| Shape | Round |
| Body Color | Coloful |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 20pcs/box,160pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 4.8 cm |
| Width | 4.8 cm |
| Height | 5.6 cm |
| Capacity | 150 ml |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6 |
| Shipping Weight (kg) | 7.3 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Top Ten Power Toothbrushes
Our advancement depends over the highly developed devices, excellent talents and continually strengthened technology forces for High Efficiency Factory melamine shot glasses to Ecuador Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Jordan , Istanbul , Victoria , Our items are widely recognized and trusted by users and can meet continuously developing economic and social needs. We welcome new and old customers from all walks of life to contact us for future business relationships and achieving mutual success!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Buy Carlisle 1814WFG065 Fiberglass Glasteel Wood Grain Rectangular Tray 18.00 quot; x 14.00 quot; Light Oak (Case of 12) Serving Trays – ✓ FREE DELIVERY..
For more details please visit: http://po.st/QYmoSE Thank You!
Great Carlisle 1814WFG065 Fiberglass Glasteel Wood Grain Rectangular Tray Review
Carlisle 1814WFG065 Fiberglass Glasteel Wood Grain Rectangular Tray For Sale
Carlisle 1814WFG065 Fiberglass Glasteel Wood Grain Rectangular Tray Unboxing
Review Carlisle 1814WFG065 Fiberglass Glasteel Wood Grain Rectangular Tray Product
https://www.youtube.com/watch?v=mnrreDzMur8
Discount http://www.amazon.com/dp/B006MOW0P6/?tag=redbigcat-20 Whetstone Cutlery ‘The Brute’ Super Machete on sale. We would absolutely recommend the Whetstone Cutlery ‘The Brute’ Super Machete.
Speaking of this cooperation with the Chinese manufacturer, I just want to say"well dodne", we are very satisfied.











