Popular Design for melamine divided plate for Estonia Factories
Popular Design for melamine divided plate for Estonia Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9.375inch Melamine kids divided Plate |
| Item No. | PT207 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Kids |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 24 cm |
| Width | 21 cm |
| Height | 2.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
As for competitive prices, we believe that you will be searching far and wide for anything that can beat us. We can state with absolute certainty that for such quality at such prices we are the lowest around for Popular Design for melamine divided plate for Estonia Factories, The product will supply to all over the world, such as: Victoria , Brunei , Greece , We insist on "Quality First, Reputation First and Customer First". We are committed to providing high-quality products and good after-sales services. Up to now, our products have been exported to more than 60 countries and areas around the world, such as America, Australia and Europe. We enjoy a high reputation at home and abroad. Always persisting in the principle of "Credit, Customer and Quality", we expect cooperation with people in all walks of life for mutual benefits.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Learn how to make a set of cornhole (it’s a yard game in the U.S.) boards with a handle for carrying them.
You can help support my videos by becoming a patron at
http://www.patreon.com/iliketomakestuff
MORE PROJECTS
http://www.iliketomakestuff.com
BUY A SHIRT OR A HANDMADE ITEM!!
http://www.iliketomakestuff.com/store
FOLLOW:
http://facebook.com/iltms
http://twitter.com/iliketomakestuf
http://instagram.com/iliketomakestuff Second channel: bit.ly/iltms-2
We have been engaged in this industry for many years, we appreciate the work attitude and production capacity of the company, this is a reputable and professional manufacturer.










