professional factory for melamine soap dish Supply to Gabon
professional factory for melamine soap dish Supply to Gabon Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5.5inch Triangle Melamine soap dish |
| Item No. | PT223 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.4 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
It adheres to the tenet "Honest, industrious, enterprising, innovative" to develop new products constantly. It regards customers, success as its own success. Let us develop prosperous future hand in hand for professional factory for melamine soap dish Supply to Gabon, The product will supply to all over the world, such as: Sheffield , Botswana , Frankfurt , Today, We are with great passion and sincerity to further fulfill our global customers' needs with good quality and design innovation. We fully welcome customers from all over the world to establish stable and mutually beneficial business relationships, to have a bright future together.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Nestlé S.A. (French pronunciation: [nɛsle]; English /ˈnɛsleɪ/, /ˈnɛsli/) is a Swiss multinational food and beverage company headquartered in Vevey, …
Inaq Wil makes a tagine from earthenware clay on her verandah in Masbagik, Lombok Island, Indonesia. Inaq Wil is one of the over 200 potters that work with …
Factory equipment is advanced in the industry and the product is fine workmanship, moreover the price is very cheap, value for money!











