Original Factory melamine butter knife Export to Brasilia
Original Factory melamine butter knife Export to Brasilia Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Butter Knife |
| Item No. | FW002 |
| Shape | Knife |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 24pcs/box,192pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15 cm |
| Width | 2.6 cm |
| Height | 0.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Benefits of Melamine Dinnerware
We've been convinced that with joint efforts, the enterprise between us will bring us mutual benefits. We could guarantee you item excellent and aggressive price tag for Original Factory melamine butter knife Export to Brasilia, The product will supply to all over the world, such as: Lithuania , Nepal , St. Petersburg , "Good quality and reasonable price" are our business principles. If you are interested in our products or have any questions, make sure you feel free to contact us. We hope to establish cooperative relationships with you in the near future.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Best savings 2c4TgkD Now, if you have reached this page, do not miss the opportunity and look for Zuma Plastic 30″ Wheelchair Accessible Desk Top Color: Fusion Maple Hello; When I told I would bring back Zuma Plastic 30″ Wheelchair Accessible Desk Top Color: Fusion Maple, they laughed. Now I could be proud of that because they gasped of admiration, when they saw Zuma Plastic 30″ Wheelchair Accessible Desk Top Color: Fusion Maple with me. I can do it, so can you. Ask yourself the following questions: Would you like to be shown some easy ways to improve your Zuma Plastic 30″ Wheelchair Accessible Desk Top Color: Fusion Maple? Do you want to share your Zuma Plastic 30″ Wheelchair Accessible Desk Top Color: Fusion Maple with family and friends? If you answered yes to any of these questions, you are at the right place.
This company has a lot of ready-made options to choose and also could custom new program according to our demand, which is very nice to meet our needs.










