China Gold Supplier for melamine cat bowl Wholesale to Nicaragua
China Gold Supplier for melamine cat bowl Wholesale to Nicaragua Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Melamine Cat Bowl |
| Item No. | PE019 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.5 cm |
| Width | 11.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 9.6 |
| Shipping Weight (kg) | 10.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Benefits of Melamine Dinnerware
"Sincerity, Innovation, Rigorousness, and Efficiency" is definitely the persistent conception of our corporation to the long-term to establish alongside one another with customers for mutual reciprocity and mutual profit for China Gold Supplier for melamine cat bowl Wholesale to Nicaragua, The product will supply to all over the world, such as: France , Australia , Korea , Our products and solutions are sold to the Middle East, Southeast Asia, Africa, Europe, America and other regions, and are favorably appraised by clients. To benefit from our strong OEM/ODM capabilities and considerate services, be sure to contact us today. We will sincerely create and share success with all clients.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
So you’ve finished your newest woodworking masterpiece, a brand new desk for your office, and you plan on using your computer, but you don’t want exposed cords making your work space look cluttered or untidy. Using an Oscillating Multi-tool from Bosch, George demonstrates how to plunge holes in the countertop so these cords have easy access and your office stays neat.
Subscribe to YL Toys Collection: https://www.youtube.com/channel/UCkvWlsTswUtMVrEzlu-1sVg?sub_confirmation=1′
Learn Colors Kinetic Sand Ice Cream Surprise Tools Surprise Toys Fun for Kids
More videos from YL Toys Collection:
Learn Colors Play Doh Rainbow Flower with Mickey Mouse Elmo Ice Cream Molds Surprise Care Bears
Just Like Home Microwave Super Surprise Toys TROLLS Barbie Peppa Pig Marvel FROZEN Spider-Man Kids
Learn Colors Play Doh Hello Kitty Popsicle with Molds Surprise Toys Frozen Marvel ooshies Fun Kids
M&M Chocolate Surprise Toys Hide And Seek Mickey Mouse Supergirl Kinder Man Elmo Spider-Man Fun Kids
Wooden Toy Ice Cream Popsicles Cutting fruits Microwave Surprise Paw Patrol Marvel ooshies Kinder
Music from YouTube
Company director has very rich management experience and strict attitude, sales staff are warm and cheerful, technical staff are professional and responsible,so we have no worry about product,a nice manufacturer.










