Ordinary Discount melamine butter knife Export to Barcelona
Ordinary Discount melamine butter knife Export to Barcelona Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Butter Knife |
| Item No. | FW002 |
| Shape | Knife |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 24pcs/box,192pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15 cm |
| Width | 2.6 cm |
| Height | 0.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
To be able to give you benefit and enlarge our business, we also have inspectors in QC Team and assure you our greatest service and products for Ordinary Discount melamine butter knife Export to Barcelona, The product will supply to all over the world, such as: Provence , Dominica , Paris , Our products are very popular in the word, like South American, Africa, Asia and so on. Companies to "create first-class products" as the goal, and strive to deliver customers with high quality solutions, present high-quality after-sales service and technical support, and customer mutual benefit, create a better career and future!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Peppa pig peek and surprise playhouse. Peppa Pig toys, peppa pig house, peppa pig family playset. Unboxing video of peppa pig toys. Peppa pig playhouse is colourful play house. Peppa pig playhouse has four rooms. Peppa pig playhouse includes one peppa pig and little brother george. Daddy pig and mummy pig are not included in it. Playset has 15 different items included in it.
We have also unboxing episode included in this of full peppa pig family.
This peppa pig playhouse playset is brought by eone family and manufactured by fisher price.
This company can be well to meet our needs on product quantity and delivery time, so we always choose them when we have procurement requirements.











