OEM/ODM Manufacturer 6inch Melamine Sushi Plate for Portugal Factory
OEM/ODM Manufacturer 6inch Melamine Sushi Plate for Portugal Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Sushi Plate |
| Item No. | PT007 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.1 cm |
| Width | 15.1 cm |
| Height | 2.1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.6 |
| Shipping Weight (kg) | 8.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
We often stay with the principle "Quality Very first, Prestige Supreme". We have been fully committed to supplying our consumers with competitively priced high-quality goods, prompt delivery and skilled provider for OEM/ODM Manufacturer 6inch Melamine Sushi Plate for Portugal Factory, The product will supply to all over the world, such as: Islamabad , Orlando , Iceland , Relying on superior quality and excellent post-sales, our products sell well in America, Europe, the Middle East and South Africa. We are also the appointed OEM factory for several worlds' famous products brands. Welcome to contact us for further negotiation and cooperation.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Visit http://www.adarchivebd.com/ and http://www.adtalkbd.com/ for more about Bangladeshi Advertising.
…………………………………………………………………………………….
Client:
Brand: Diamond Melamine
Campaign:
Media:
Agency:
Creative Director:
Film Director:
DOP:
Copy writer:
Art Director:
Music:
Casts: Nova
Production:
Category:
Year:
Awards:
Country: Bangladesh
http://www.dexknows.com/business_profiles/cook_s_emporium-b356951
Welcome to Cooks Emporium! At our shop, we have everything
you need to create a splendid table of your very own. From
fine dinnerware and flatware, to linens, to top of the line
cookware. We also have a complete line of specialty gadgets
as well. Before you cook your next meal, come see us!
The factory technical staff not only have high level of technology, their English level is also very good, this is a great help to technology communication.










