Wholesale price for melamine popcorn bucket for Importers
Wholesale price for melamine popcorn bucket for Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Square Melamine Popcorn Bucket |
| Item No. | BW269 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 15.6 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 4.5 |
| Shipping Weight (kg) | 5.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Benefits of Melamine Dinnerware
Adhering to the principle of "quality, service, efficiency and growth", we have gained trusts and praises from domestic and international client for Wholesale price for melamine popcorn bucket for Importers, The product will supply to all over the world, such as: Turkmenistan , Albania , Mauritania , Our company upholds the spirit of "innovation, harmony, team work and sharing, trails, pragmatic progress". Give us a chance and we will prove our capability. With your kind help, we believe that we can create a bright future with you together.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Subscribe to Come and Play: https://goo.gl/dWc8ss
Kinetic Sand Surprise Learn Colors Play Doh Fruits
More Videos from Come and Play:
Super Kinder Surprise Toys Sparkling Play Doh Learn Colors
DIY Lightning McQueen Play Foam Surprise Toys
Learn Colors Play Doh Ice Cream Popsicle Peppa Pig Rhymes
Transformer Kinetic Sand Surprise Toys Play Doh Modelling Clay
Kinetic Sand Ice Cream Surprise Toys Play Doh Hands and Feet
Music from Youtube Audio Library:
https://www.youtube.com/audiolibrary/music
Carefree by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution licence (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Source: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1400037
Artist: http://incompetech.com/
Daily Beetle by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution licence (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Source: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1500025
Artist: http://incompetech.com/
Check us out on:
Google+: https://plus.google.com/+DownundertoysBlogspot888
Twitter: https://twitter.com/comeandplayme
Facebook: https://www.facebook.com/comeandplayfun
Instagram: https://www.instagram.com/buneyh
This is a very professional and honest Chinese supplier, from now on we fell in love with the Chinese manufacturing.










