Newly Arrival melamine kids bowl Supply to Brazil
Newly Arrival melamine kids bowl Supply to Brazil Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4.5inch Round Melamine Kids Bowl |
| Item No. | BW293 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 11.4 cm |
| Width | 14.1 cm |
| Height | 5.4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.2 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Top Ten Power Toothbrushes
Our eternal pursuits are the attitude of "regard the market, regard the custom, regard the science" and the theory of "quality the basic, trust the first and management the advanced" for Newly Arrival melamine kids bowl Supply to Brazil, The product will supply to all over the world, such as: Kuwait , Ethiopia , Iran , Our professional engineering group will always be ready to serve you for consultation and feedback. We are able to also offer you with absolutely free samples to meet your requirements. Finest efforts will likely be produced to give you the ideal service and goods. For anyone who is thinking about our company and merchandise, please contact us by sending us emails or contact us quickly. As a way to know our merchandise and firm. lot more, you can come to our factory to find out it. We'll always welcome guests from all over the world to our business to build company relations with us. Please feel free to get in touch with us for business and we believe we are going to share the top trading practical experience with all our merchants.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Si a tu hija le gusta Hello Kitty regálale para que coma con este kit de su gatita favorita, el kit incluye: *1 plato llano de diámetro 23.5cm *1 plato hondo de …
http://amzn.to/WCmoSW
Portmeirion Botanic Garden Dinner Plates, Set of 6
Set of 6 Botanic Garden dinner plates, 10-1/2 inches in diameter
•Crafted from high-quality earthenware with vivid glazes
•Hand-painted with blossoms, laurel leaves, and butterflies
•Safe in microwave, freezer, and dishwasher; oven-safe to 340 degrees F
•Full line of coordinating table settings and serving pieces also available
http://amzn.to/WCmoSW
http://movipersonal.com/tag/Pormeirion-Botanic-Garden-Dinner
We always believe that the details decides the company's product quality, in this respect, the company conform our requirements and the goods are meet our expectations.











