Massive Selection for melamine popcorn bucket to Costa Rica Factory
Massive Selection for melamine popcorn bucket to Costa Rica Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Square Melamine Popcorn Bucket |
| Item No. | BW269 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 15.6 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 4.5 |
| Shipping Weight (kg) | 5.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
We have been committed to offering easy,time-saving and money-saving one-stop purchasing service of consumer for Massive Selection for melamine popcorn bucket to Costa Rica Factory, The product will supply to all over the world, such as: Iran , Bulgaria , Vancouver , To meet the requirements of individual customers for each bit more perfect service and stable quality products. We warmly welcome customers around the world to visit us, with our multi-faceted cooperation, and jointly develop new markets, create a brilliant future!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Get dinnerware set Discounts Up To %70 OFF THE PRICE FROM HERE:
http://marketpromocodes.com/?p=518
Get The full Reviews From Here:
http://marketpromocodes.com/?p=518
————–
Laurie Gates 12 Piece Melamine Dinnerware Set Set Includes:Four(4) Melamine Dinner Plates11 Inch Diameter – One Of Each Color;Four(4) Melamine Salad Plates8.75 Inch Diameter – One Of Each Color;Four(4) Melamine Bowls25.6 fl.oz – One Of Each Color.
Perfect services, quality products and competitive prices, we have work many times, every time is delighted, wish continue to maintain!











