Super Purchasing for melamine pizza plate Supply to Angola
Super Purchasing for melamine pizza plate Supply to Angola Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Melamine Pizza Plate |
| Item No. | PT180 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.3 cm |
| Width | 22.3 cm |
| Height | 1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Top Ten Power Toothbrushes
With a positive and progressive attitude to customer's interest, our enterprise continually improves our products excellent to meet the wants of customers and further focuses on safety, reliability, environmental requirements, and innovation of Super Purchasing for melamine pizza plate Supply to Angola, The product will supply to all over the world, such as: Birmingham , Albania , United Arab emirates , We are proud to supply our products to every auto fan all around the world with our flexible, fast efficient services and strictest quality control standard which has always approved and praised by customers.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
How To Make Concrete Planters | DIY Build Cement Containers http://blackthumbgardener.com In this video I walk you through building your own concrete planters. I start with a quick little intro about what we’ll be doing and then go into the supplies you will need. After talking about the supplies you’ll need for the cement containers I talk a little bit about the math I used to figure out how much concrete I will use to make my planters. You’ll watch as I fill my plastic containers with the cement and mix in the water. Once the concrete was mixed thoroughly I pressed my second container into the first container to create the cavity in the planter. I also show how I cured the concrete planter.
I suggest subscribing to my channel to get updates when I show you how to stain and dye these concrete planters.
In this video I show you the Shop MetroDecor at the Storage amp; Organization store. Free Shipping on eligible items. Everyday low. For more details please visit: http://po.st/bKQbeh Thank You!
Great mDesign Kitchen Sink Suction Holder for Sponges Review
mDesign Kitchen Sink Suction Holder for Sponges Test
mDesign Kitchen Sink Suction Holder for Sponges Unboxing
Review mDesign Kitchen Sink Suction Holder for Sponges Hands-on
https://www.youtube.com/watch?v=Iekr4IlCUnk
Good quality and fast delivery, it's very nice. Some products have a little bit problem, but the supplier replaced timely, overall, we are satisfied.











