Manufacturer of 14inch Round Melamine Pizza Plate for Azerbaijan Importers
Manufacturer of 14inch Round Melamine Pizza Plate for Azerbaijan Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 14inch Round Melamine Pizza Plate |
| Item No. | PT182 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 36.5 cm |
| Width | 24.8 cm |
| Height | 1.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.4 |
| Shipping Weight (kg) | 9.4 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Benefits of Melamine Dinnerware
We've got a specialist, effectiveness staff to supply high quality service for our shopper. We always follow the tenet of customer-oriented, details-focused for Manufacturer of 14inch Round Melamine Pizza Plate for Azerbaijan Importers, The product will supply to all over the world, such as: Cannes , Namibia , Georgia , Our products are widely sold to Europe, USA, Russia, UK, France, Australia, Middle East, South America, Africa, and Southeast Asia, etc. Our solutions are highly recognized by our customers from all around the world. And our company is committed to continually improving effectiveness of our management system to maximize customer satisfaction. We sincerely hope to make progress with our customers and create a win-win future together. Welcome to join us for business!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Pick up your own natural doggie treats, get your free trial using code “TOPDOG” at http://www.topcollar.co.uk
Welcome to Doug The Pug Opens, a show on The CaffCast where my wonderful puppy Doug tries out all the fantastic monthly subscription boxes available around the world! This week we are taking a look at Top Collar and there amazing, all natural, tasty treats!
—–
Thanks very much for watching!
—–
http://www.patreon.com/caffcast – BE AWESOME! Support The Work I Do Today!
—–
Interested in a YouTube partner with premium ads and a decent forum? Check out RPM – http://awe.sm/p5dOx
—–
E-Mail – caffcast@gmail.com
FaceBook – https://www.facebook.com/Caffcast
Reddit – http://www.reddit.com/r/CaffCast/
Twitter – https://twitter.com/caffcast
Outro – Vocals and lyrics by me, melody by incompetech.
Backing music by incompetech, audiomicro and epidemic sound.
The sales manager is very patient, we communicated about three days before we decided to cooperate, finally, we are very satisfied with this cooperation!











