Low MOQ for Melamine Childrens Plate for Orlando Factories
Low MOQ for Melamine Childrens Plate for Orlando Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Melamine Childrens Plate |
| Item No. | PT010 |
| Shape | Hello Kitty |
| Body Color | White/Red |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.2 cm |
| Width | 20.2 cm |
| Height | 3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9.7 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Top Ten Power Toothbrushes
Our business puts emphasis over the administration, the introduction of talented staff, plus the construction of team building, attempting hard to boost the standard and liability consciousness of personnel customers. Our corporation successfully attained IS9001 Certification and European CE Certification of Low MOQ for Melamine Childrens Plate for Orlando Factories, The product will supply to all over the world, such as: Jersey , Uruguay , Guinea , We aim to become the modern enterprise with the commercial ideal of "Sincerity and confidence" and with the aim of "Offering customers the most sincere services and best quality products". We sincerely ask for your unchanged support and appreciate your kind advice and guidance.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
+++ Sorglos Feste feiern und keine Angst vor Scherben haben – wir bieten Ihnen eine faszinierende Auswahl an Weingläsern, Wassergläsern, Biergläsern, Cocktailgläsern, Longdrinkgläsern, Sektgläsern aus Kunststoff +++ Entertain your guests without being afraid of shards. Choose from a fascinating variety of plastic wine glasses, water glasses, beer mugs, martini or margarita glasses, hurricane glasses, shot glasses, whisky tumbler, pitchers and more +++ Copas y vasos irrompibles – les ofrecemos una fascinante selección en copas para vino, vasos de agua, vasos para cerveza, copas para cócteles, vasos largos, copas para champán, etc. +++
For More Information or to Buy: http://qvc.co/1MC3T7R
This previously recorded video may not represent current pricing and availability.
Reasonable price, good attitude of consultation, finally we achieve a win-win situation,a happy cooperation!











