10 Years Manufacturer melamine gift ashtray for Bahrain Importers
10 Years Manufacturer melamine gift ashtray for Bahrain Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Promotional Gift Ashtray |
| Item No. | AT056 |
| Shape | Round |
| Body Color | Yellow |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Affordable Types of Dinnerware Sets
Our primary intention should be to offer our clientele a serious and responsible enterprise relationship, delivering personalized attention to all of them for 10 Years Manufacturer melamine gift ashtray for Bahrain Importers, The product will supply to all over the world, such as: Brunei , Moscow , Bhutan , With a wide range, good quality, reasonable prices and stylish designs, our items are extensively used in this field and other industries. We welcome new and old customers from all walks of life to contact us for future business relationships and achieving mutual success! We welcome customers, business associations and friends from all parts of the world to contact us and seek cooperation for mutual benefits.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
VERSACE DINNERWARE SALE WE SHIP WORLDWIDE PAYPAL WELCOME INSTAGRAM: versace.sale
http://minwax.tv/cabinets Save money by redoing kitchen cabinets yourself. DIY expert Bruce Johnson shows you how to spruce up your cabinets on Good Morning Arkansas.
First, clean your cabinets with Minwax Wood Cleaner to remove any buildup on the finish. Simply spray it on, then wipe it off with a paper towel. To change the look and feel of your cabinet, you can easily swap out your handles with more modern ones that you can find at your local hardware store. Simply remove the screws through the back of the doors and bring in your old handles to the store to make sure the new ones will fit. After cleaning the wood and adding new hardware, a simple coat of Minwax Wipe-On Poly will help protect your furniture.
Fixing scratches is easy with Minwax Stain Marker. Apply it just like a felt tip marker, then use a rag to wipe off excess finish. Or, if your wood is worn out, you can apply Minwax Wipe-On Poly with paper towels to retouch your finish. For floors, use Minwax Harwood Floor Reviver, which is a water based product that won’t leave any fumes. Use a mop to apply an even coat.
It can be said that this is a best producer we encountered in China in this industry, we feel lucky to work with so excellent manufacturer.










