Leading Manufacturer for halloween melamine dinnerware to Palestine Factory
Leading Manufacturer for halloween melamine dinnerware to Palestine Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | Halloween Melamine Dinnerware |
| Item No. | TZ007 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 24sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 49.4 cm |
| Width | 20.5 cm |
| Height | 2.2 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.2 |
| Shipping Weight (kg) | 6.3 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Fast and fantastic quotations, informed advisers to help you choose the correct products that suits all your needs, a short manufacturing time, responsible good quality control and distinct companies for paying and shipping affairs for Leading Manufacturer for halloween melamine dinnerware to Palestine Factory, The product will supply to all over the world, such as: Greece , Nepal , Barbados , So We also continuously function. we, focuse on high quality, and are conscious of the importance of environmental protection, most of the merchandise are pollution-free, environmentally friendly solutions, reuse on the solution. We've Updated our catalog, which introduces our organization. n detail and covers the primary products we provide at present, You may also visit our web-site, which involves our most recent product line. We look forward to reactivating our company connection.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Weitere Informationen über Amazon-Deutschland: http://bit.ly/29chuGk Keeps hot drinks and cold Co-polyester Bpa and Melamine free construction, Microwave, …
Skin packaging machine
Application
Vacuum skin packing machine TB390 is widely used in The models for computers, electronics, pharmaceuticals,
medical equipment, food and a variety of stationery, hardware, auto parts, household appliances, toys, decorations, gifts and other packaging, beautiful finished appearance, and can be cut to fit the customer desired shape.
Feature & Functions
1. Machine does not need to use air compressor to operate,
can save cost and improve practices way.
2. The machine with oil free type vacuum pump directly, fast and safe operation
3. Mechanical concave wheel structure, durable
4. With powerful vacuum pump, vacuum strong, little noise
Please follow us by:
Contact Person: Aaron Liu
Whatsapp/Wechat/Mobile: +86 183 1893 4798
Skype/Email: hxsales@szhxmc.com
Web: http://hxmachinery.en.alibaba.com/
Sales manager is very enthusiastic and professional, gave us a great concessions and product quality is very good,thank you very much!










