Hot Sale for 8inch Melamine Fruit Plate to California Factories
Hot Sale for 8inch Melamine Fruit Plate to California Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Melamine Fruit Plate |
| Item No. | PT005 |
| Shape | Apple |
| Body Color | Yellow/Red |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.5 cm |
| Width | 19 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 11.2 |
| Shipping Weight (kg) | 12.4 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
We not only will try our greatest to offer you excellent services to just about every client, but also are ready to receive any suggestion offered by our buyers for Hot Sale for 8inch Melamine Fruit Plate to California Factories, The product will supply to all over the world, such as: Ghana , Lebanon , The Swiss , We welcome customers from all over the world come to discuss business. We supply high quality products, reasonable prices and good services. We hope to sincerely build business relationships with customers from at home and abroad, jointly striving for a resplendent tomorrow.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Website login karey :www. skengineers.info www.skindustries.info
CUSTOMER CARE 08081308899,09319414137, 09058844721 09319933241, 09456624895
Low Price Machinery For Sale Thermocol Dona-Plate Machine, Disposable Glass Machines, Paper Dona-Plate Machines, Paper Cup Machines, Food Processing Machines, Plastic Product Making Machine, Textile Machineries, Different Pouch Packaging Machines, Mineral Water, Note Book Making Machine, Melamine Crockery Machine, Interlocking Machine, Candle Machine, Bakery Machines 2000 Machines Etc.…@34,999/Onwards
0% Finance
Free Training/Marketing Agreements & up to 25% off
Apna Full Name-Address, Email.id Sms Kre.
S K ENGINEERS
102 GARDEN CITY
OPP PAWAN VIHAR,
UNIVERCITY ROAD
BAREILLY UP
http://www.smallscaleindustries.in
https://www.youtube.com/user/skengineersbly
http://skengineersmachine.tradeindia.com
https://www.facebook.com/skengineersbly
www.premium.quikr/skengineers/home
We just hit 500,000 subscribers! Huge thanks to all of you for supporting our channel! To celebrate we thought we’d share with you our brand new trailer, let us know what you think!
Music:
First Track:
Soroban by Nick Rice
Second Track:
Ay Ay by Otherkin
Click here to buy on iTunes: http://bit.ly/OtherkinAyAy
Click here to stream on Spotify: http://bit.ly/OtherkinSpotify
Otherkin Facebook: http://bit.ly/OtherkinFacebook
Otherkin Twitter: http://bit.ly/OtherkinTwitter
Follow People are Awesome online:
Subscribe: http://bit.ly/PAASubscribe
Submit a Video: http://bit.ly/23-submit-here
Facebook: https://www.facebook.com/peopleareawe…
Instagram: https://instagram.com/AllPeopleAreAwe…
Vine: http://bit.ly/PAAVine
Twitter: http://www.twitter.com/PAAVideos
Reddit: http://www.reddit.com/r/peopleareawesome
VK: http://www.vk.com/PAAVideos
PAA Spotify Playlist: http://bit.ly/PAASpotify
Contact: paa@jukinmedia.com
PEOPLE ARE AWESOME is the number one destination for amazing, original videos and compilations of ordinary people doing extraordinary things. We feature all sorts of different extreme sports and activities other amazing feats, including parkour, skateboarding, tricking, cliff diving, wingsuit flying, skiing, snowboarding, surfing, BMX, acrobatics, calisthenics, cheerleading, freestyle football, basketball dunks, extreme pogo, freerunning, cycling, kayaking, frisbee trick shots, golf, martial arts, BASE jumping and many, many more a host of other action sports! Whether you’re searching in 2015 or any other year, check out our amazing and original action sports videos in HD where we show you why we think people are awesome!
This company can be well to meet our needs on product quantity and delivery time, so we always choose them when we have procurement requirements.










