High Quality Industrial Factory 6inch Melamine Sushi Plate to Cannes Factory
High Quality Industrial Factory 6inch Melamine Sushi Plate to Cannes Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Sushi Plate |
| Item No. | PT007 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.1 cm |
| Width | 15.1 cm |
| Height | 2.1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.6 |
| Shipping Weight (kg) | 8.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
We normally think and practice corresponding on the change of circumstance, and grow up. We aim at the achievement of a richer mind and body and also the living for High Quality Industrial Factory 6inch Melamine Sushi Plate to Cannes Factory, The product will supply to all over the world, such as: Rome , Germany , Suriname , With a fully integrated operation system, our company has won a good fame for our high quality products, reasonable prices and good services. Meanwhile, we have established a strict quality management system conducted in material incoming, processing and delivery. Abiding by the principle of "Credit first and customer supremacy", we sincerely welcome clients from home and abroad to cooperate with us and advance together to create a brilliant future.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Girnar Crafts Established 2000 at, Jaitpura, Jaipur, (Rajasthan, India). Girnar Crafts known as trusted name amongst the leading manufacturers, Suppliers and exporters of Sculptures, Statues and White marble Artefacts. In addition to this we manufacture and export classic decorative items, gift ware & utility products.
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7751246?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-423504
Margaritaville Glass Beverage Dispenser with Stand
You’ve cleaned, prepped, cooked, stirred and decorated. Now the last thing you want to do is spend your entire party serving drinks. This…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #423504
Customer service staff and sales man are very patience and they all good at English, product's arrival is also very timely, a good supplier.











