14 Years Manufacturer melamine promotional gift for Slovakia Importers
14 Years Manufacturer melamine promotional gift for Slovakia Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | Melamine Promotinal Gift |
| Item No. | BW250 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 48sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14 cm |
| Width | 14 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.3 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Top Ten Power Toothbrushes
We continuously execute our spirit of ''Innovation bringing development, Highly-quality ensuring subsistence, Management advertising and marketing gain, Credit history attracting buyers for 14 Years Manufacturer melamine promotional gift for Slovakia Importers, The product will supply to all over the world, such as: Slovenia , Danish , Rotterdam , We believe that good business relationships will lead to mutual benefits and improvement for both parties. We have established long-term and successful cooperative relationships with many customers through their confidence in our customized services and integrity in doing business. We also enjoy a high reputation through our good performance. Better performance will be expected as our principle of integrity. Devotion and Steadiness will remain as ever.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Tens of thousands of dollars worth of restaurant equipment Kansas City must go this week to the highest bidders in this online auction of restaurant equipment. All of this equipment is included in the Equip-Bid.com Downtown KC Restaurant Equipment Auction!
All restaurant equipment from the Downtown KC Restaurant Equipment Sale must go
Please visit http://equip-bid.com to view inventory and submit offers
Call 913-709-7248
Norlake walk in cooler freezer
Taylor two-flavor ice cream machine
Large Power Soak 3-bay stainless steel sink
Stainless steel exhaust hood
Walk-in cooler freezer with cooling unit
Restaurant quality tables and chairs
APW Wyott electric counter top steam well
True refrigerated prep table
Booth seating
Pair of mobile bars on casters
Unopened Lite Blue lightweight joint compound
Stainless steel wall mounted hand sinks
Dean stainless steel natural gas fryer
Pitco natural gas deep fryer
Frymaster natural gas deep fryers
Large single burner pot boiler
Stainless steel four-well steam table
Arachnid Galaxy electronic dart board console
Small Glas Tender dishwashing machine
Wooden doors with glass windows
Groen electric full-size counter top steamer
H&K all stainless steel dipping cabinet
Very large work site job box work station
Knack Storagemaster chest on heavy casters
Very large power soak four-bay all stainless corner sink on stainless legs
Cornelius all stainless steel 250-pound counter top ice machine and dispenser
Vinyl padded and upholstered swivel dining chairs
Steel framed melamine seat bar stools
Restaurant smallwares
All stainless steel double sided heated pass through work station
Very large steel grease trap
Dean stainless steel natural gas fryer
Glass display case with stainless edging
Mr. Do arcade cabinet
Dual coffee percolators
J.C. Pitman natural gas frialator deep fryer
Stainless refrigerated prep table
Starbucks counter top espresso machine
Randell all stainless refrigerated mega top prep table
SaniServ single flavor counter top ice cream machine
36-inch natural gas char broiler
Master Bilt two-glass-door freezer
Fun wall decorations
Reach-in cooler
Frymaster electric single bay counter top deep fryer
McCall commercial two-door cooler freezer
McGunn smart lock time delay safe
Holman electric counter top conveyor toaster
Much more
Perfect services, quality products and competitive prices, we have work many times, every time is delighted, wish continue to maintain!










