High definition wholesale 8inch Melamine Fruit Plate Export to Bangladesh
High definition wholesale 8inch Melamine Fruit Plate Export to Bangladesh Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Melamine Fruit Plate |
| Item No. | PT005 |
| Shape | Apple |
| Body Color | Yellow/Red |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.5 cm |
| Width | 19 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 11.2 |
| Shipping Weight (kg) | 12.4 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
High quality Initial,and Buyer Supreme is our guideline to offer the ideal assistance to our shoppers.At present, we are striving our best to become amongst the ideal exporters inside our industry to satisfy shoppers more want for High definition wholesale 8inch Melamine Fruit Plate Export to Bangladesh, The product will supply to all over the world, such as: Bangkok , Seychelles , New Zealand , They are sturdy modeling and promoting effectively all over the world. Never ever disappearing major functions within a quick time, it's a have to for you of fantastic good quality. Guided by the principle of Prudence, Efficiency, Union and Innovation. the corporation. ake an excellent efforts to expand its international trade, raise its organization. rofit and raise its export scale. We are confident that we have been going to have a bright prospect and to be distributed all over the world in the years to come.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
CALL 0808130-8899 089235-42268 093199-33241 Low Price Machinery For Sale Thermocol Dona-Plate Machine, Disposable Glass Machines, Paper Dona-Plate Machines, Paper Cup Machines, Food Processing Machines, Plastic Product Making Machine, Textile Machineries, Different Pouch Packaging Machines, Mineral Water, Note Book Making Machine, Melamine Crockery Machine, Interlocking Machine, Candle Machine, Bakery Machines 2000 Machines Etc.…@34,999/Onwards
0% Finance
Free Training/Marketing Agreements & up to 25% off
Apna Full Name-Address, Email.id Sms Kre.
S K INDUSTRIES
101 GARDEN CITY
OPP PAWAN VIHAR,
UNIVERCITY ROAD
BAREILLY UP
Tricked Out Work Bench – Cutting table – also shows how I use Festool’s on table top system.
-
How I solved the problem of using my garage for a multi-purpose work area. If you have a large cabinet shop, or a small home shop, many of us are plagued with the problem of having some confined space that we work in somewhere. So it is very important to make things as efficient as possible. This is just one of many of my solutions.
—————————————————————————————————————————————-
Info on FastCap Brand Products used in this video:
FastCap:
http://www.fastcap.com/
FastEdge:
http://www.fastcap.com/estore/pc/fastedge-peel-and-stick-edgebanding.asp
PowerMags:
http://www.fastcap.com/estore/pc/viewPrd.asp?idproduct=302&idcategory=0
SpeedSkate:
http://www.fastcap.com/estore/pc/viewprd.asp?idproduct=50565
FastWrap
http://www.fastcap.com/estore/pc/viewPrd.asp?idproduct=1&idcategory=0
Pro Carpenter Tapes:
http://www.fastcap.com/estore/pc/viewPrd.asp?idproduct=112&idcategory=0
———————————————————————————————————————-
My Information:
————————————————————————————————————————————–
Contact me for any reason: brian@bpway.com
BPway.com,llc
PO Box 116
Northford, CT 06472
—————————————————————————————————————————————-
Social Network Pages:
Follow Me on Twitter – @bp_way
Like Me on Facebook – https://www.facebook.com/BP-Way-Millw…
Follow me on Instagram – @brian_bpway
Follow www.kaiseninserts.com @kaisen_inserts on Instagram
——————————————————————————————————————————————
Blogs:
www.brianpway.com – my take on tools and other cool things!
http://my-lean-kitchen.com My journey on how we designed or kitchen around Lean Principles
———————————————————————————————————————————————-
Please Check out our Websites:
www.BPWAY.com – find tools and hardware for sale here!
www.KaisenInserts.com – Custom CNC cut Kaisen Foam inserts for all types of tool boxes and more!
My Ebay Store: http://stores.ebay.com/BP-WAY-Tools
Company director has very rich management experience and strict attitude, sales staff are warm and cheerful, technical staff are professional and responsible,so we have no worry about product,a nice manufacturer.











