Lowest Price for melamine divided plate for Namibia Factories
Lowest Price for melamine divided plate for Namibia Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9.375inch Melamine kids divided Plate |
| Item No. | PT207 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Kids |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 24 cm |
| Width | 21 cm |
| Height | 2.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
With our excellent administration, strong technical capability and strict excellent control method, we carry on to offer our clients with responsible good quality, reasonable costs and great companies. We intention at becoming considered one of your most responsible partners and earning your pleasure for Lowest Price for melamine divided plate for Namibia Factories, The product will supply to all over the world, such as: Philippines , Malta , Suriname , Furthermore, all of our products are manufactured with advanced equipment and strict QC procedures in order to ensure high quality. If you are interested in any of our products, please don't hesitate to contact us. We will do our best to meet your needs.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
MR. JASON QIAO MANAGER
Linyi New TianLi Machinery Co.,Ltd
Tel: 0086 539 3170118 Fax: 0086 539 3170117
Mobile/WhatsApp/Viber: 008615969943322
Email: newtianlimachinery@126.com
Skype:Qiao.zhen.zhen Web: www.tianlijixie.com
We Chat:Z89Y90
Araven’s totally airtight silicone lids help keep
food fresh for longer. Low microbiological
load, low levels of oxidation and keeping the
texture, aroma and flavor of food are their main
advantages.
Thanks to the flexibility of this material these
lids are universal and can be used for all
types of containers of the same GN size
regardless of the material with which they are
made. They can be used with polycarbonate,
polypropylene, melamine, porcelain, stainless
steel, etc. Their transparency allows the food
stored inside to be identified.
More info: www.araven.com
WHERE ELSE YOU CAN FIND US:
Facebook: www.facebook.com/aravenhoreca
Twitter: www.twitter.com/araven_fs
Linkedin: www.linkedin.com/company/araven
We always believe that the details decides the company's product quality, in this respect, the company conform our requirements and the goods are meet our expectations.











