Professional factory selling Melamine toothbrush holder for Tunisia Manufacturers
Professional factory selling Melamine toothbrush holder for Tunisia Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine toothbrush holder |
| Item No. | CP012 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 100pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 11 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Our company sticks into the basic principle of "Quality is definitely the life of the business, and status may be the soul of it" for Professional factory selling Melamine toothbrush holder for Tunisia Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: United States , Atlanta , Iran , Till now, the items list has been updated regularly and attracted clients from around the globe. Comprehensive facts is often obtained in our web-site and you'll be served with premium quality consultant service by our after-sale group. They are likely to help you get thorough acknowledge about our goods and make a satisfied negotiation. Company go to to our factory in Brazil is also welcome at any time. Hope to obtain your inquiries for any pleased co-operation.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
I’ve just done a French Drinks tasting session for children and wanted to share the experience with parents and teachers keen to do the same for their children.
I bought my drinks from Carrefour in France, but here’s how you can get them from Amazon.
Monin Premium Green Mint Syrup 1 L Syrup Menthe http://amzn.to/2jYFpdx
Monin Premium Tarte Citron Syrup 700 ml http://amzn.to/2jYFtdk
Grenadine, or for any of them, for that matter, be sure not to get the alcoholic types as you can buy liqueur syrups for cocktails.
Grenadine Syrup 1 Litre http://amzn.to/2lmgT81
Optional Extras:
Paris Scene Serving Tray – Creative Tops Small Melamine Cafe Luxury Handled Serving Tray, Multi-Colour http://amzn.to/2jYW54p
“Brights” Pack of 2 Fridge Door Jugs & Lid in Plastic for Juice, Milk, Water & Drinks 1.8l Capacity http://amzn.to/2kiDDop
Embellish Crystal Clear Hard Plastic Double measure / 60ml-2 oz
Clear Shot Glass (100 Pcs) http://amzn.to/2ko5aY3
www.morganlanguages.co.uk
MLSNatasha French teacher
The manufacturer gave us a big discount under the premise of ensuring the quality of products, thank you very much, we will select this company again.










