Good User Reputation for melamine shot glasses for Madagascar Manufacturer
Good User Reputation for melamine shot glasses for Madagascar Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 2oz Melamine Solo Shot Glasses |
| Item No. | CP009 |
| Shape | Round |
| Body Color | Coloful |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 20pcs/box,160pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 4.8 cm |
| Width | 4.8 cm |
| Height | 5.6 cm |
| Capacity | 150 ml |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6 |
| Shipping Weight (kg) | 7.3 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Top Ten Power Toothbrushes
Persisting in "High quality, Prompt Delivery, Competitive Price", we have established long-term cooperation with clients from both overseas and domestically and get new and old clients' high comments for Good User Reputation for melamine shot glasses for Madagascar Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Luxemburg , panama , Bangkok , Our company always provides good quality and reasonable price for our customers. In our efforts, we already have many shops in Guangzhou and our products have won praise from customers worldwide. Our mission has always been simple: To delight our customers with best quality hair products and deliver on time. Welcome new and old customers to contact us for the future long term business relationships.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Secure Shopping: http://www.milechai.com/seder-plates/nickel-seder-plate-2.html
Over 12 Seder Plates: http://www.milechai.com/seder-plates/nickel-seder-plate-1.html
Over 6 Seder Plates: http://www.milechai.com/seder-plates/pewter-seder-plate-1.html
Very nice and affordable Passover Nickel Plated Seder Plate
Aharon’s Jewish Books and Judaica
600 South Holly Street Suite 103
Denver, Colorado 80246
303-322-7345
800-830-8660
The Passover Seder Plate Hebrew: ke’ara (קערה) is a special plate containing symbolic foods eaten or displayed at the Passover Seder.
Significance
Each of the six items arranged on the plate has special significance to the retelling of the story of the exodus from Egypt, which is the focus of this ritual meal. The seventh symbolic item used during the meal — a stack of three matzos — is placed on its own plate on the Seder table.
Simple bathroom counter top installation using inexpensive pre formed counter material. We did this in our kitchen and it went very fast. Initially we were going to remove the old counter tops but this is a manufactured home and everything is glued, stapled, screwed, you name it. We would have done more damage removing stuff than just leaving it. As a result, we just put the new counter tops over the old ones and couldn’t be happier.
This supplier stick to the principle of "Quality first, Honesty as base", it is absolutely to be trust.











