PriceList for melamine rectangle tray Export to Surabaya
PriceList for melamine rectangle tray Export to Surabaya Detail:
| Specification | |
| Item Name | 17inch Melamine Rectangle Tray |
| Item No. | TR080 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 43.2 cm |
| Width | 32 cm |
| Height | 1.7 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
we can offer high quality products, competitive price and best customer service. Our destination is "You come here with difficulty and we give you a smile to take away" for PriceList for melamine rectangle tray Export to Surabaya, The product will supply to all over the world, such as: Yemen , Costa Rica , Bangladesh , They are sturdy modeling and promoting effectively all over the world. Never ever disappearing major functions within a quick time, it's a have to for you of fantastic good quality. Guided by the principle of "Prudence, Efficiency, Union and Innovation. the corporation. ake an excellent efforts to expand its international trade, raise its organization. rofit and raise its export scale. We are confident that we are going to have a bright prospect and to be distributed all over the world in the years to come.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Peppa pig peek and surprise playhouse. Peppa Pig toys, peppa pig house, peppa pig family playset. Unboxing video of peppa pig toys. Peppa pig playhouse is colourful play house. Peppa pig playhouse has four rooms. Peppa pig playhouse includes one peppa pig and little brother george. Daddy pig and mummy pig are not included in it. Playset has 15 different items included in it.
We have also unboxing episode included in this of full peppa pig family.
This peppa pig playhouse playset is brought by eone family and manufactured by fisher price.
Over 200 motorsports-oriented videos, thrilling and action-packed! Share our passion on YouTube, susbcribe to Motul Channel now
http://www.youtube.com/motul
Follow us on Twitter: http://www.twitter.com/motul
Join us on Facebook: http://www.facebook.com/motul
Visit us: http://www.motul.com
Music: “The Glitch Mob-Warrior Concerto”
This manufacturers not only respected our choice and requirements, but also gave us a lot of good suggestions, ultimately, we successfully completed the procurement tasks.











